Cyklovýlet

25.6.2016 se uskutečnil další ročník cyklovýletu S kolem okolo Banína. Tentokrát jsme zamířili do Vendolí a navštívili psí útulek. Ten je zřízen při Záchranné stanici Zelené údolí a je v provozu už 10 let. Zatoulané psy sem přiváží svitavská městská policie, ale i starostové z okolních obcí. O pejsky se stará několik zaměstnanců útulku a dobrovolníci. Někteří psi mají štěstí a brzy si najdou nové majitele, jiní pobývají v útulku delší dobu. Zaměstnanci útulku vědí, že je mnoho lidí, kteří by chtěli aspoň pár chvil strávit s nějakým psím kamarádem. Proto zájemci mohou ve čtvrtek a v neděli venčit psy z útulku a udělat radost sobě i psům. V době naší návštěvy bylo v útulku asi 20 pejsků. Někteří z nich nás vítali štěkotem, jiní následovali smutnýma očima. Děti i my dospělí jsme se nejdříve v nezvyklém prostředí rozkoukali, pak si každý vybral „svého“ pejska(nebo to bylo naopak?) a hrdě jsme si vedli své nové kamarády na procházku. Pejsci byli neskutečně hodní a vděční za každou pozornost. Vůbec se nám z útulku nechtělo a loučení s Badym, Vojtíškem, Bárou, Piškotkem a dalšími se samozřejmě neobešlo bez slziček.

Na rozloučenou jsme darovali útulku krmivo pro psy.

Cestou z Vendolí jsme se zastavili v Hradci nad Svitavou na Žabce. Zde jsme opekli párky a za úmorného horka jsme se vrátili zpět do Banín.

Cyklovýlet jsme zakončili sportovním odpolednem. Jako vždy se soutěžilo v několika mnohdy bláznivých soutěžích. Hlavní výhrou bylo dámské jízdní kolo.