O nás

Vše začalo skromným nápadem, někdy v listopadu 2008, upravit si dvůr hospody Na Rychtě pro venkovní posezení v létě u piva, pro sebe, ale i pro ostatní návštěvníky hospody. Už v prosinci 2008 jsme uspořádali v hospodě Na rychtě svoji první akci – „havajský“ Silvestr. Tomu, že se nám podaří dvůr upravit, sice věřil málokdo, zvláště když jsme se rozhodli celou akci realizovat svépomocí a za minimálního přispění sponzorů, a zvlášť, když se o to nepříliš úspěšně snažilo mnoho jiných před námi, ale právě to nás vyhecovalo. Už nevíme kolik víkendů jsme brigádničili, ale to, že se hasiči z místního SDH rozhodli zde uspořádat oslavu svého 130. výročí od svého založení dokazuje, že se nám to povedlo. Dokonce postavili přístřešek pro hudbu, počasí v té době bohužel nedovolilo slavit pod širým nebem. Ale už o pouti 2009 mohli návštěvníci posedět na dvoře.

Právě v této době jsme si začali říkat Nezávisle závislí – nezávislí na žádné organizaci a závislí na vymýšlení „bejkáren“. A když už jsme měli základnu, kam jsme se mohli uchýlit, začali jsme plánovat další akce, nejdříve jsme pomohli Václavovi Schusterovi s pořádáním 3. ročníku cyklistického výletu kolem Banína, no a jako pořádní závisláci v hospodě u piva začali s plánováním dalších akcí.

Ale o těch už je zbytečné psát, protože odtud už naši, ale i Vaši, společnou historii znáte, protože se na těchto akcích podílíte společně s námi… Na fotografie z nich se můžete podívat v sekci fotogalerie.

Všechny akce jsou financovány díky Vaší návštěvnosti těchto akcí (prodej občerstvení, dobrovolné vstupné, dražby, …), z peněžních darů občanů Banína Masopustnímu průvodu a z příspěvků sponzorů.

Organizačně a věcně jsou akce zajišťovány pomocí velké spousty dobrovolníků, a my jim tímto za jejich pomoc moc děkujeme.