Velikonoční dílna 2018

Letošní jaro na sebe nechalo dlouho čekat. Za okny vládlo zimní počasí, poletovaly sněhové vločky a mráz zalézal za nehty, když jsme se 17. března sešli na tradiční velikonoční dílně.

Snad právě proto měli všichni návštěvníci o to větší chuť pustit se do výroby velikonoční výzdoby a pod jejich šikovnýma rukama vznikaly krásné a originální dekorace. Prostor za chvíli zaplnily ozdobné košíčky, věnečky z proutí, dekorace na zavěšení nebo roztomilí zajíčci. A sál rozkvetl záplavou primulek, rozzářil se paletou barev a bez ohledu na počasí zavítalo do Banína jaro.

Naši velikonoční dílnu si také nedovedeme představit bez soutěže o „Nejlepší banínský puďák“ a tak kromě květin na sále zavoněly i čerstvě upečené koláče.

Letos se sešel rekordní počet puďáků od šestnácti pekařek a jednoho pekaře. Všechny koláče byly opět výborné a porota měla nesnadný úkol vybrat ten nejlepší.

Do soutěže přinesly své výrobky tyto pekařky:

p. Buschová, Pallová, Nagyová, Benešová, Pospíšilová, Ondrová, Henychová, Scholzová, Janků, Rozsypalová, Kolmanová, Slezáková, Škaroupková, Bednářová, Šulcová, Chaloupková a Bandouchová. L. Šmerda pak zastupoval v pečení muže.

Zvítězila p. Buschová, na druhém místě se umístila p. Pallová a o třetí místo se podělily p. Nagyová a p. Benešová. L. Šmerda obsadil krásné sedmé místo.

Velice si ceníme času a práce, kterou jste věnovali přípravě koláčů. Vítězce gratulujeme a všem velmi děkujeme za účast a těšíme se na Vaše pekařské umění i příští rok.

Velký dík patří obecnímu úřadu za věnování dárkového koše pro vítězku soutěže a všem kteří nám pomohli s organizací velikonoční dílny.